Stronę odwiedziło 52058 osób | On-line: 1

Tomasz Ulatowski prowadzi tę stronę:)

Menu

Moim zdaniem

NA WYBORY CHYBA NIE PÓJDĘ… (Czyli „uderz w stół”!...)

Dość kłamstw w Piastowie

Na wybory chyba nie pójdę – bo nie mam na kogo głosować, ale mimo to w różnych wiadomościach TV śledzę nadal przebieg kampanii. Zaciekawiła mnie bardzo informacja o wizycie szefa PO Donalda Tuska j. 22.09 br., w Szkole Podstawowej nr 2 w Piastowie, podczas zajęć sportowych. Intrygujące dla mnie nie są jednak dociekania, czy złamał tym samym ordynację wyborczą i zakaz agitacji w szkołach oraz czy prawdziwe są jego tłumaczenia, że złożył tam wizytę jako premier, a nie jako kandydat na parlamentarzystę (choć jako premier nie jeździ zwykle autobusem wyborczym tzw. „tuskobusem”, lecz przeważnie czarną rządową limuzyną…).
Intryguje mnie coś zupełnie innego. Otóż – podczas tej wizyty w pewnym momencie jakaś elegancka i tajemnicza brunetka wywiesiła w hali sportowej transparent – „Dość kłamstw!”. Jak mi wiadomo – świta pana premiera przytomnie zareagowała, domagając się gniewnie i stanowczo natychmiastowego zdjęcia wspomnianego gadżetu. Zastanawiam się, skąd wiedzieli, do kogo właściwie adresowana jest jego treść?... Z transparentu bowiem nie wynikało, czy jest on „przeciw” goszczącemu politykowi, czy też „za”. Może został wywieszony tylko przy okazji obecności szacownego gościa, żeby np. podkreślić bezpodstawność ataków na jego osobę ze strony sztabu PiS, albo Janusza Palikota?..
A może został wywieszony z zupełnie innego powodu, bo jego autorka ma dość kłamstwa w życiu w ogóle i chciała podkreślić, że tak generalnie to ona woli prawdę?...
Skąd zatem ta impulsywna reakcja sztabowców Donalda Tuska i domysł, że skoro kłamstwa, to ani chybi musi chodzić o ich szefa?..

Jak to skąd?! – A któż inny może znać go tak dobrze?.. ;)

Kolega przypomniał mi właśnie pewną nieźle nawiązującą do tego anegdotę – Adwokat, broniący starego wyjadacza w procesie, dzwoni do swego klienta, aby powiadomić o wygranej; – Halo, mam dla pana informację – sprawiedliwość wreszcie zatriumfowała!
Na co słyszy jego odpowiedź w słuchawce – Co?! Sprawiedliwość zatriumfowała?! To natychmiast składajmy apelację!!!.


/Tomasz Ulatowski, wrzesień/październik 2011/Zobacz jeszcze; wybory w gazeta.pl

-->inne wpisy i felietony w "Moim zdaniem"

-->Powrót do strony głównej

Ksywka*


Tekst*


Przepisz kod*
kod